Novinky

Tréninkový víkend 2015

Akce je určena především závodníkům na minimoto, pro které Praga Aréna představuje ideální místo pro zimní trénink na motorce. Vítání jsou samozřejmě také všichni ostatní junioři, kteří mají zájem o trénink například na malých motardech, které se na tento okruh také vejdou. Jako bonus proběhne v sobotu odpoledne trénink v tělocvičně, kde si společně ukážeme na co se během zimní pauzy zaměřit.

Přihlásit se je nutné do 27. 11. 2015

Info + přihlášky: ondrej.honzak@gmail.com nebo tel.: 604 619 696

 

Leták: http://minigp.cz/tr_vikend15.pdf

Sosnová 2015

Pořadatel, Autodrom Sosnová, zveřejnil aktuální informace k dalšímu závodu MČR v Sosnové. Zvláštní ustanovi i časový harmonogrma je ke stažení v detailu závodů zde na stránkách.

První závod sezóny 2015 je za námi.

O právě uplynulém víkendu se na motokárovém okruhu ve Vysokém Mýtě odehrál první podnik Mezinárodního Mistrovství a Přeboru ČR v disciplínách Mini moto, MiniGP, Skútr a Jawa. Po dlouhé zimní pauze závodníky na prvním podniku přivítalo nezvykle tropické počasí. Vše začalo již v pátek a sobotu kdy bylo možné volně trénovat a využít tak čas na maximum k najetí dráhy a nastavení motorky. Nově se celý oficiální program odehrával pouze v neděli. Na závodníky čekal jeden volný, jeden měřený trénink a dva závody na 8-14 kol podle kategorie. Program byl tak velice našlapaný a od pořadatelů to vyžadovalo maximální úsilí. Až na malé zpoždění zaviněné pádem v kategorii Skútr Expert, které vyžadovalo zásah sanitky, vše fungovalo bez jediného problému. Na tomto závodě jsme také mohli poprvé vidět děti ze Smrž akademie, které se účastnili v kategorii Mini moto Junior a výrazně tak doplnili startovní pole této nejnižší juniorské kategorie. Díky sloučení některých kategorií a úpravám pravidel byla většina kategorií naplněnější než minulé roky. Ve všech kategoriích byly vidět souboje na hraně a i přes teploty kolem 27 stupňů ve stínu se o nejlepší výsledky poprali od nejmenších až po staré pardály v kategoriích Jawa 50 RS a GP. Další závod seriálu se odehraje již za měsíc na motokárovém okruhu v Písku o víkendu 4. -5. 7. 2015.

Tréninkový den 1.5.2015 ve Vysokém Mýtě

Příští pátek 1.5.2015 (je to svátek) bude ve Vysokém Mýtě tréninkový den pro MiniGP, Mini moto, Skútr, Jawa.

Vjezd zadní branou od letiště. V prostoru depa je nutno zakoupit tréninkovou známku před samotným tréninkem.

http://www.autodromvmyto.cz/kalendar-akci.php

Pozvánka na Smrz Academy Camp III. v Českých Budějovicích

Dovolte nám, abychom Vás pozvali na třetí ročník tréninkového campu, tentokrát pod lehce změněným názvem Smrz Academy Camp III. Ten se bude konat ve dnech 13. - 15. března v Českých Budějovicích.

Smrz Academy Camp je 3 denní soustředění zaměřující se především na kondiční přípravu budoucích i současných závodníků v motoristickém sportu, zejména na přípravu motocyklových jezdců. SAC III bude stejně jako v minulých letech pod vedením osobního trenéra Matěje a Jakuba Smržových, Bc. Miroslava Hýska (absolvent PF JČU obor tělesná výchova a sport, profesionální trenér Karate).

Cílem SAC III je ukázat mladým začínajícím závodníkům, jak by mohla probíhat připrava na závodní sezónu a rozšířit obzory již aktivním závodníkům. Zároveň poslouží jako setkání závodníků z různých koutů ČR a z různých závodních odvětví, či šampionátů.

Musíme Vás však upozornit, na omezený počet účastníků SAC III z důvodu dobré organizace celé akce. Prosím zájemce, aby nás co nejdříve kontaktovali mailem (j.smrz@smrzmoto.cz). Poté obdržíte závaznou přihlášku, program a další instrukce

Těšíme se na Vás !!!

Smrz Academy team

Pozvánka na setkání jezdců 2015

Jako každoročně i tento rok pořádá Středisko pro motocyklový sport za disciplíny Mini racing, Mini racing – skútr klub v AČR setkání jezdců. Tentokráte záměrně nazvané jako „setkání“ jezdců a né školení. Setkání není povinné, jelikož podle našeho názoru je v každého zájmu se informovat o nastávající sezóně. Zároveň je to také ideální příležitost k vyřízení všech formalit pro získání licence pro rok 2015. Setkání se bude konat v sobotu 21. 2. 2015 od 14:00 v přízemí budovy Autoklubu ČR. V dopoledních hodinách od 9 do 11 bude probíhat trénink v Praga Aréně, kde kohokoli rádi uvidíme na jakémkoli stroji. Dráha je vhodná nejvíce pro minibike nebo minimotard, ale pokud by chtěl někdo zkusit MiniGP nebo skútr tak to není problém.
Dále bych rád nastínil všechny zásadní změny, které nás tento rok čekají. Některé Vám mohou připadat špatným směrem, ale bohužel situace je taková jaké je a není jiná možnost. Jak jsem již v minulosti psal tak od letošního roku dochází ke změně pořadatelů jednotlivých závodů. Pořadateli budou okruhy, které jsou na závodišti doma. Díky této změně nás čeká asi největší změny za posledních pár let. První velkou změnou je stažení oficiálního programu pouze do jednoho dne a to do neděle. V sobotu budou probíhat klasické volné tréninky placené zvlášť, většinou se jedná o 6-8 jízd po 15-20 minutách. Díky této změně již není možné obsáhnout všechny kategorie a tak pořadatelé tento rok nebudou schopni vypsat kategorie Skútr 50 série a bohužel také Mini moto Senior Open 50. Jedná se o dvě nejméně obsazené kategorie, které si jedou svojí rozjížďku a není možné je s nikým spojit. Čísla ze statistiky sezóny 2014 hovoří jasně.
Další velkou novinkou v kategorii Mini moto je spojení tříd Junior A a Junior B do jedné kategorie Mini moto Junior s věkovým limitem 6-10 let. Technické předpisy zůstávají stejné jako u Junior A akorát s rozdílem, že restriktor bude místo 9mm zvětšen na 10mm. Cílem této změny je zrychlit motorky bez nutnosti velkého ladění.
Jak již bylo avizováno v průběhu minulé sezóny tak, kategorie MiniGP 50, která je mimo jiné přejmenovává na kategorii MiniGP Junior se budou jezdci moci zúčastnit pouze na motocyklech Honda NSF 100 v sériovém provedení. Detailní technické předpisy by snad měli být do termínu školení již zpracované.
Tak jak se o tom mluvilo již v průběhu minulé sezóny tak u kategorií Jawa 50 bude upraven hlukový limit na standardní limit jak to mu je u ostatních kategorií.

Změna podmínek zdravotních prohlídek pro vystavení licence

Vzhledem k tomu, že současný způsob zdravotních prohlídek žadatelů o licence pro motocyklový sport neodpovídá stávající legislativně, Lékařská komise FMS AČR seznamuje tímto motocyklovou veřejnost s novým systémem, který je pro rok 2015 doporučený a od roku 2016 bude povinný:


Podmínky lékařského vyšetření pro vydání licence ve věku 5 - 18 let:
Licence může být vystavena jezdci až po absolvování odborného lékařského vyšetření na některém
z tělovýchovně lékařských pracovišť. Seznam najdete na: http://www.cstl.cz/mapa-pracovist/#telovychovny-lekar objeví se Interaktivní mapa a je nutné kliknout na „Tělovýchovný lékař (prohlídka s posudkem)“